İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

James Le Mesurier Ölümünün Perde Arkasında Enterasan Detaylar

İSTANBUL’UN göbeğinde İNGİLİZ BİR AJAN öldürüldü. Hem de ajan olduğu bilinecek kadar MI6’nın eski ajanlarından. Malum Dünya’da artık her şey  kapitalistleştiği gibi devletlerde artık istihbaratta dahi taşeronlaşıyor. Nasıl mı ?
Beyaz Baretliler aslında Suriye’de kurulan istihbarat grubu . Kaynak İngiltere ve Amerika. İki finansörü USAID aracılığıyla ABD Dışişleri ve Mayday Rescue aracılığıyla Britanya Dışişleri. Beyaz Baretlilerin iki ana merkezi var biri Dubai , diğeri İstanbul. James Gustaf Edward Le Mesurier de İngiltere ayağının başında Mayday Rescue’nun kurucusu fakat aynı zamanda Analysis, Research and Knowledge’de (ARK) ‘ünde proje direktörü.
Akşam Gazetesinin haberine göre Rusya üç gün önce adamın adını vermiş. İngiltere Dışişleri Bakan Yardımcısı Andrew Morrison 3 gün önce Beyaz Baretliler’in temsilcilerinin Rusya ve Suriye tarafından düzenlenen dezenformasyon kampanyasının hedefi olduğunu söylemişti. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova’nın Morrison’a verdiği yanıtta Le Mesurier’in adıyla şunları söyledi: “Örgütün kurucularından birinin James Le Mesurier olduğu açıkça biliniyor. Mesurier, İngiliz istihbaratının, tam olarak MI6’nın eski ajanı. Bu kişi, Balkanlar ve Ortadoğu da dahil dünya genelindeki birçok çatışmada ortaya çıktı. Bazı kaynaklara göre Mesurier’in ekibinde El Kaide militanları da yer alıyordu.”
2013 yılından günümüze kadar Beyaz Baretliler sessiz sedasız bölgede İngiliz-Abd ortaklığında fonlanarak çıktı yola . Birçoğumuzun ilk kez duyduğu beyaz baretlilere 5 yılda Abd’den 33 milyon Dolar ve İngiltere’den 39 milyon Sterlin fonlanmış bir yardım kuruluşundan bahsediyoruz. Tabi ki bu işin görünen ve resmi olan kısmı. Bölgede Nusra , Ceyş el İslam (İslam Ordusu), Feylak el Rahman, Fecr el Umme ve Ahrar el Şam gibi örgütlerle çalıştılar. Fakat asıl  itham edildikleri Işıd’in propaganda ve provakasyon kolu olmak.
Fakat Ortadoğu’da denge terazisi hiç sabit kalmaz ve 2019 yılı ile birlikte Suriye konusunda İngiliz ve Amerika’nın arası açıldı ve medya üzerinden birbirlerini açığa çıkarır oldular. Ya da başka bir deyişle Amerika kendi başına işler yapmaya başlamıştı ki İngiltere buna kayıtsız kalamadı ve gereğini yaptı.Bir iddiada bulunacağım birazdan fakat öncesinde birkaç şirket adını söyleyeceğim : ExxonMobil, Royal Dutch Shell, BP, Chevron, Kuwait Petroleum Corporation, ConocoPhillips ve Occidental Petroleum Company dünyanın en önemli petrol şirketleri.

Mayday Rescue’nin logosu

Ve tek cümleyle iddiamı özetlemek gerekirse Amerika Ortadoğu’da büyük güç değil paravan …!
Gelelim başladığımız noktaya , James Gustaf Edward Le Mesurier  kim öldürdü bilmiyorum fakat bildiğim şu ki; kendi kendini öldürmek (intihar) için çok şey biliyordu Le Mesurier  . Kimin öldürdüğüne gelince ise insan dost bildiklerinden en büyük kazığı yer her zaman …

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir